За България
Бойко Борисов безкомпромисен изгони свой депутат заради дело
С 219 гласа „за“ и без нито един против или въздържал се, Народното събрание единодушно прие оставката на народния представител от ГЕРБ Тервел Георгиев. Процедурата премина без дебат в пленарната зала, което е рядкост за подобни случаи.
„Той е адвокат на ответната страна по делото на Слави Ангелов. Използвал е служебното си положение, за да отлага дело.
Знаете как се действа в ГЕРБ – иска се оставката.
По-лошо от това разследващ журналист да бъде пребит няма.
Прекрасен професионалист, така може да практикува професията си“, обясни Борисов.
Процесът премина гладко и без напрежение. Единодушното гласуване е показателно за липсата на политически противоречия около оставката на Георгиев, което рядко се случва в настоящия политически климат.
С напускането на Георгиев се очаква ръководството на ГЕРБ да предложи ново лице за заемане на освободеното място в парламента. Това е стандартна процедура, която ще бъде реализирана в съответствие с избирателните правила.
-
За България3 седмици ago
Ралица Паскалева изигра по изключително коварен начин Димо Алексиев
-
За България3 седмици ago
Новата светска двойка! Дарин Ангелов прежали невярната съпруга, ето с коя красавица е в момента (СНИМКА)
-
За България4 седмици ago
Синоптиците на Нова тв Ники Василковски и Никол Станкулова се събраха
-
За България3 седмици ago
Кога се разведе, кога го забърса?! Златка Райкова: Новият ми мъж ме учи на много неща! (ВИЖ ТУК)
-
За България3 седмици ago
Юксел Кадриев пое по друг път извън БТВ
-
За България1 месец ago
Григор Димитров изригна: Коя е Ивонне и защо, за бога, говори, че е имала нещо с мен?!
-
За България3 седмици ago
Поклон! Цяла България говори за тези полицаи – ето какво направиха насред снежния ад на Тракия
-
За България3 седмици ago
Скандално: Божана Кацарова се появи напушена в „Кой да знае“