За България
Булка избяга от сватбата с бъдещия си свекър
История за една необичайна сватба, която завършва по много необикновен начин.
Мария и Алберт излизали повече от две години, разказва Блиц. Дълго време умували и накрая решили да вдигнат сватба.
Това била важна стъпка за тях, както и за техните родители. Алберт живеел с майка си, която била сама. Тя се развела отдавна и въпреки че Мария познавала бъдещия си свекър, те общували отделно от останалата част от семейството.
Бащата на Алберт – Егор, познавал бъдещата си снаха. Майката на Алберт наистина искала синът й да се венчае за Мария. Не за друго, но родителите на момичето имали успешен бизнес, в който майката на момчето била инвестирала.
Тя била сигурна, че сватбата между двамата ще подсили капитала й и ще й гарантира добри печалби в бъдеще.
Уви, колкото повече време минавало толкова повече Мария се разочаровала от избраника си. Той или изчезвал за няколко дни, или пък се връщал в неадекватно състояние.
Тя споделила страховете си, че дори и да се ожени за него връзката им е обречена на провал, но никой не я послушал и й обяснявали, че греши, а щом се венчаят той ще се промени. Всички били сигурни, че момичето просто е нервно преди големия ден.
Страховете на момичето били потвърдени от сестра й Ксения.
„Дълго мълчах, но като видях колко се мъчи Мария реших да й кажа тайната си“, споделя сестрата на бъдещата булка.
Ксения споделила на Мария, че годеникът й отдавна я свалял. Тогава бъдещата булка отново поискала да развали сватбата, но този път родителите й я натиснали и я принудили да се венчае за Алберт.
Но точно в сватбения ден се случило нещо неочаквано. Толкова изненадващо, че никой не повярвал какво точно се случва.
Мария изгубила спора с родителите си и така сватбеният ден настъпил.
Още от сутринта тя обаче останала в леглото си и плачела неутешимо. Тогава й хрумнало, че има един човек, който може да й помогне в идеята й сватбата да не се осъществи.
Това бил бащата на годеника й – Егор. Момичето се обадило на мъжа и той я взел от къщата, където трябвало да се проведе сватбата.
Мъжът скрил факта за „кражбата“ на булката от сина си. Заедно те напуснали къщата и така церемонията не се осъществила.
Родителите на Мария научили за случилото се, обадили й се и е опитали да я разубедят, но тя отказа.
В резултат сложната ситуацията сякаш се разрешила от самосебе си.
Алберт също бил щастлив от факта, че няма да се омъжва за Мария и предложил брак на сестра й – Ксения. Тя пък откликнала на предложението му.
Родителите на двете момичето отново помолили Мария да се прибере у дома, но тя отказала по друга причина. По времето, когато се криела при неосъществения й свекър тя се влюбила в него и двамата започнали интимна връзка.
Те не се притеснявали от историята, която имала Мария с Албърт, нито пък се притеснявали от сериозната разлика във възрастта им. Егор пленил младото момиче с добротата си.
И така една провалена сватба се оказа ново и щастливо начало за две двойки.
За България
Огромна трагедия! Теле уби мъж на 42 години в Свиленград. Бутнало го е в
Снимка Булфото
Огромна трагедия се е случила днес в село край Свиленград. Починал е мъж при нелеп инцидент.
Мъж на 42-годишна възраст от свиленградското село Щит е починал при товарене на животни. Инцидентът е станал в съседното село Пашово на 24 декември, съобщи ОД на МВР – Хасково, информира БТА.
В 11,10 часа в управлението в Свиленград е бил получен сигнал от „Спешна помощ“ в града, че от село Пашово при тях е транспортиран мъжа с линейка. Той пострадал в 8,20 часа в двор на къща, обособен като обор за животни, при товаренето им от падащ борд на товарен автомобил.
Съоръжението, на което е бил мъжът, е било избутано от телетата, намиращи се в каросерията на колата и при падането му е нанесло множество вътрешни наранявания. След транспортирането му в центъра за спешна помощ е починал. Трупът е откаран за аутопсия, образувано е досъдебно производство, допълват от полицията.
За България
С ковид починаха преподавателка в Икономическия университет във Варна и съпруга й
Снимка Икономически университет Варна
Поредна семейна трагедия във Варна.
Почина рреподавателка от Икономическия университет във Варна и съпруга ѝ, става ясно от публикация във Facebook на ректора на висшето учебно заведение проф. Евгени Станимиров. Имали са Ковид.
„За съжаление нашият дългогодишен колега от катедра “Обща икономическа теория” – проф. д-р ик.н. Ивона Якимова ни напусна! Covid-19 отне едновременно два живота – нейния и на съпруга ѝ! Проф. Якимова беше безкомпромисен професионалист, обичаше студентите и “гореше” в работата! Беше човек, на който можеше да се разчита!“, пише ректорът на ИУ – Варна и изразява своите съболезнования към близките.
За България
Извънредно! Още по-силно земетресение удари Хърватия. 6,4 по Рихтер. Има жертви
снимка Пиксабей, илюстрация
Силно земетресение разлюля Хърватия, а по-късно са регистрирани и вторични трусове, съобщи бТВ.
Магнитутът на труса е бил 6,4 по Рихтер, показват данни на Европейско-средиземноморският сеизмологичен център. Регистрирани са и два вторични труса с магнитуд 3 и 3,4 по Рихтер.
Местни медии показват разрушения в този малък град и съобщават за едно загинало дете. Трусът е бил усетен в Сараево и Белград.
Епицентърът е бил на 46 км югоизточно от столицата Загреб и на 9 километра от град Сисак на дълбочина от 10 км. Изплашени граждани са излезли по улиците на Загреб след труса, съобщава „Ройтерс“. Все още няма информация за пострадали и щети. По първоначална информация има нанесени сериозни материални щети. Срутени са покриви, фасади на сгради. Съобщава се дори за срутени сгради, предават от “Асошиейтед прес”. Местната телевизия N1 съобщава, че покрив се е срутил върху автомобил в град Петриня. Според информацията до момента в превозното средство е имало мъж по време на инцидента. На място екипи на пожарната се опитват да отместят руините, за да освободят затрупаната кола. Има много срутени сгради, както се вижда от клиповете в мрежата.
За България
Премиерът Борисов инспектира пътя до Рилския манастир
Премиерът Бойко Борисов инспектира изграждането на подпорната стена по пътя за Рилския манастир. Това става ясно от видео в профила му във Facebook.
С него е заместник-министърът на регионалното развитие и благоустройството Николай Нанков и кметът на град Рила Георги Кабзималски.
„Парите са при вас, вършете работа. Искам тук да е като картичка, като дойдат хората да се поклонят да няма нито едно нещо недоизкусурено“, обърна се премиерът към кмета.
Ето какво написа в поста си Борисов:
„Приключи укрепването на срутището на пътя за Рилския манастир. В 250-метровия участък е изградена укрепителна стоманобетонна стена с дължина от 150 м и височина 4,1 м, която поема натоварването на срутищното тяло, като то е подсилено с микропилоти и анкери. Благодаря на строителите, които работиха много мобилизирано, за да може укрепителните дейности да приключат преди Коледа. Важно е хората да могат да пътуват спокойно и удобно до Рилския манастир и природните забележителности в околността“.
-
За България2 години agoУчени откриха, че РАКИЯТА е изключително ПОЛЕЗНА за здравето
-
За България2 години agoБългария в сълзи. Малката Никол, която четири дни след раждането си, беше изтезавана от акушерката Емилия e
-
За България2 години agoТази рецепта ми спаси живота преди 17 години: Имах тумор на черния дроб, дебелото черво и матката
-
За България2 години agoПродават апартаменти по 3000 лева, но никой не ги купува
-
За България2 години agoСлед около 15 години брак, мъжът се оплаква на приятел
-
За България2 години agoСеверин от затвора: “Oбещаха много пари, за да си призная, казаха ми, че ще ме изкарат луд и ще ме освободят, а сега искат да ме убият“
-
За България2 години agoНана Гладуиш няма да бъде забравена, защото е велик човек!
-
За България2 години agoЕдно момиченце казало на майка си
