За България
Датата ви на раждане разкрива вашия характер и не на последно място – вашия талант. Проверете какво се крие зад вашата дата!
Според нумерологията датата на раждане е пряко свързана с характера на човека, с неговата индивидуалност и не на последно място – с талантите му.
За да разберете в каква степен, това което правите, е вашата истинска карма, проверете какво пише за датата ви на раждане :
За родените на 1, 10, 19, 28 би могло да се каже, че имат усет към бизнеса, влекат ги новостите, постоянно предприемат нови планове и лесно зарязват това, което са постигнали, за да се хвърлят в неизвестното. Родените на 10 – лидери, новатори.
Лесно изпадат в депресивни състояния.
За родените на 2 и 20 категорично би могло да се каже, че умеят да изслушват и да разбират човека срещу себе си, да поглеждат всяка ситуация и от двете й страни. Обичат хармонията и баланса. Креативни и творчески натури.
За родените на 3, 12, 21, 30 може да се каже, че са много талантливи. Обичат свободата и независимостта.
За родените на 4, 13, 31 – тези хора са чудесни служители, защото стриктно изпълняват своите задължения. Може да се каже, че това са отборни играчи и не поставят собствената си личност пред благото на колектива. Издигат се бързо в служебен план. Не обичат авантюрите.
За родените на 5, 14, 23 – това са адаптивни хора, готови на експерименти, обичат риска. За тях подходящи са професии в областта на туризма, тъй като успешно се справят в изучаването на чужди езици.
За родените на 6, 15, 24 – тези хора определено имат усещане за красота и хармония. Това са истински естети, които трябва да използват тези свои качества – например да рисуват, пишат, изработват различни неща.
За родените на 7, 16, 25 – това са хора, които умеят да се самоанализират, перфекционисти са в това, което вършат и са много концентрирани в своите задължения. Хората, родени на тези дати, ще се справят благополучно с професии, които са свързани с преподаване, мениджмънт, журналистика, изследователска дейност.
За родените на 8, 17, 26 – родените на тези дати са силни личности, често дори властни, но едновременно с това и много харизматични, с което бързо печелят доверие. Лидерските позиции биха им подхождали много.
За родените на 9, 18, 27 – това са борбени личности, които умеят да отстояват собствените си позиции и следват идеалите си. Обичайно хората, родени на тези дати, са привлечен най‐вече от хуманитарни дейности и милосърдие. Често стават популярни.
За родените на датите 11, 22 и 29 се смята, че са специални: ‐ Родените на датите 11 и 29 са извънредно предприемчиви – те имат много добър нюх за бизнес и творчество. Непрекъснато имат нови идеи, които искат да осъществяват. ‐ Родените на 22 са особено посветени на работата си. Извънредно креативни са и могат да изпълнят и най‐смелите си желания.
Източник: Дунавмост
За България
Огромна трагедия! Теле уби мъж на 42 години в Свиленград. Бутнало го е в
Снимка Булфото
Огромна трагедия се е случила днес в село край Свиленград. Починал е мъж при нелеп инцидент.
Мъж на 42-годишна възраст от свиленградското село Щит е починал при товарене на животни. Инцидентът е станал в съседното село Пашово на 24 декември, съобщи ОД на МВР – Хасково, информира БТА.
В 11,10 часа в управлението в Свиленград е бил получен сигнал от „Спешна помощ“ в града, че от село Пашово при тях е транспортиран мъжа с линейка. Той пострадал в 8,20 часа в двор на къща, обособен като обор за животни, при товаренето им от падащ борд на товарен автомобил.
Съоръжението, на което е бил мъжът, е било избутано от телетата, намиращи се в каросерията на колата и при падането му е нанесло множество вътрешни наранявания. След транспортирането му в центъра за спешна помощ е починал. Трупът е откаран за аутопсия, образувано е досъдебно производство, допълват от полицията.
За България
С ковид починаха преподавателка в Икономическия университет във Варна и съпруга й
Снимка Икономически университет Варна
Поредна семейна трагедия във Варна.
Почина рреподавателка от Икономическия университет във Варна и съпруга ѝ, става ясно от публикация във Facebook на ректора на висшето учебно заведение проф. Евгени Станимиров. Имали са Ковид.
„За съжаление нашият дългогодишен колега от катедра “Обща икономическа теория” – проф. д-р ик.н. Ивона Якимова ни напусна! Covid-19 отне едновременно два живота – нейния и на съпруга ѝ! Проф. Якимова беше безкомпромисен професионалист, обичаше студентите и “гореше” в работата! Беше човек, на който можеше да се разчита!“, пише ректорът на ИУ – Варна и изразява своите съболезнования към близките.
За България
Извънредно! Още по-силно земетресение удари Хърватия. 6,4 по Рихтер. Има жертви
снимка Пиксабей, илюстрация
Силно земетресение разлюля Хърватия, а по-късно са регистрирани и вторични трусове, съобщи бТВ.
Магнитутът на труса е бил 6,4 по Рихтер, показват данни на Европейско-средиземноморският сеизмологичен център. Регистрирани са и два вторични труса с магнитуд 3 и 3,4 по Рихтер.
Местни медии показват разрушения в този малък град и съобщават за едно загинало дете. Трусът е бил усетен в Сараево и Белград.
Епицентърът е бил на 46 км югоизточно от столицата Загреб и на 9 километра от град Сисак на дълбочина от 10 км. Изплашени граждани са излезли по улиците на Загреб след труса, съобщава „Ройтерс“. Все още няма информация за пострадали и щети. По първоначална информация има нанесени сериозни материални щети. Срутени са покриви, фасади на сгради. Съобщава се дори за срутени сгради, предават от “Асошиейтед прес”. Местната телевизия N1 съобщава, че покрив се е срутил върху автомобил в град Петриня. Според информацията до момента в превозното средство е имало мъж по време на инцидента. На място екипи на пожарната се опитват да отместят руините, за да освободят затрупаната кола. Има много срутени сгради, както се вижда от клиповете в мрежата.
За България
Премиерът Борисов инспектира пътя до Рилския манастир
Премиерът Бойко Борисов инспектира изграждането на подпорната стена по пътя за Рилския манастир. Това става ясно от видео в профила му във Facebook.
С него е заместник-министърът на регионалното развитие и благоустройството Николай Нанков и кметът на град Рила Георги Кабзималски.
„Парите са при вас, вършете работа. Искам тук да е като картичка, като дойдат хората да се поклонят да няма нито едно нещо недоизкусурено“, обърна се премиерът към кмета.
Ето какво написа в поста си Борисов:
„Приключи укрепването на срутището на пътя за Рилския манастир. В 250-метровия участък е изградена укрепителна стоманобетонна стена с дължина от 150 м и височина 4,1 м, която поема натоварването на срутищното тяло, като то е подсилено с микропилоти и анкери. Благодаря на строителите, които работиха много мобилизирано, за да може укрепителните дейности да приключат преди Коледа. Важно е хората да могат да пътуват спокойно и удобно до Рилския манастир и природните забележителности в околността“.
-
За България2 години agoУчени откриха, че РАКИЯТА е изключително ПОЛЕЗНА за здравето
-
За България2 години agoБългария в сълзи. Малката Никол, която четири дни след раждането си, беше изтезавана от акушерката Емилия e
-
За България2 години agoТази рецепта ми спаси живота преди 17 години: Имах тумор на черния дроб, дебелото черво и матката
-
За България2 години agoПродават апартаменти по 3000 лева, но никой не ги купува
-
За България2 години agoСлед около 15 години брак, мъжът се оплаква на приятел
-
За България2 години agoСеверин от затвора: “Oбещаха много пари, за да си призная, казаха ми, че ще ме изкарат луд и ще ме освободят, а сега искат да ме убият“
-
За България2 години agoНана Гладуиш няма да бъде забравена, защото е велик човек!
-
За България2 години agoЕдно момиченце казало на майка си
