За България
Първата разлика, която ще забележите, ще бъде в характера ви. Прост психологически тест –
На пръв поглед тези снимки са еднакви. Между тях обаче всъщност има някои разлики. А този, който сте забелязали първи, ще разкаже за вашия характер. Не вярваш ли? Това е лесно да се провери. Не мислете дълго, доверете се на интуицията си!
.jpg)
Така че, ако видяхте:
Опашка
Вие сте човек с добро сърце. Буквално пропускате неприятностите на другите заради себе си, така че не можете да стоите настрана, ако можете да помогнете на някого. Освен това сте умни, знаете как да планирате делата си. Най-често спокойни, но понякога можете да „излезете от себе си“. Вие сте доста общителни и бързо намирате общ език с хората.
Ухо
Внимателни сте към детайлите, имате отлична памет и остър ум. Вие сте спокойни, сдържани, но в същото време доста енергични. Стараете се да вършите цялата си работа добре и едновременно бързо, така че да има време за почивка.
Слънце
Вие сте много търпелив и спокоен човек. Не обичам бързането и суетата. Предпочитате да вървите към целите си бавно, но сигурно. Имате силна интуиция, която ви помага, включително изграждане на хармонични отношения с хората. Но, въпреки факта, че сте доста общителни, рядко споделяте тайните си мисли, дори с близките си.
Цветя
Вие сте много наблюдателен човек, от когото е трудно да скриете нещо. Вие сте трудолюбиви, но за вас е важно да видите резултата от вашите дейности, в противен случай ще загубите интерес. В същото време сте доста романтични. Вие знаете как да оцените красивото, например, гледайки нощното небе. Вие сте надежден приятел и семеен човек. Не обичате да общувате с придирчиви и суетливи хора.
Птица
Не обичате да взимате прибързани решения и внезапна атака на нещата. Хората около вас понякога приемат тази характеристика на вашия характер за мързел или бавност, но всъщност просто ви е много по-удобно да правите всичко с предварително планиран анализиран график. Вие сте добре запознати с хората, но вие самите оставате загадка за мнозина.
За България
Извънредно! Още по-силно земетресение удари Хърватия. 6,4 по Рихтер. Има жертви
снимка Пиксабей, илюстрация
Силно земетресение разлюля Хърватия, а по-късно са регистрирани и вторични трусове, съобщи бТВ.
Магнитутът на труса е бил 6,4 по Рихтер, показват данни на Европейско-средиземноморският сеизмологичен център. Регистрирани са и два вторични труса с магнитуд 3 и 3,4 по Рихтер.
Местни медии показват разрушения в този малък град и съобщават за едно загинало дете. Трусът е бил усетен в Сараево и Белград.
Епицентърът е бил на 46 км югоизточно от столицата Загреб и на 9 километра от град Сисак на дълбочина от 10 км. Изплашени граждани са излезли по улиците на Загреб след труса, съобщава „Ройтерс“. Все още няма информация за пострадали и щети. По първоначална информация има нанесени сериозни материални щети. Срутени са покриви, фасади на сгради. Съобщава се дори за срутени сгради, предават от “Асошиейтед прес”. Местната телевизия N1 съобщава, че покрив се е срутил върху автомобил в град Петриня. Според информацията до момента в превозното средство е имало мъж по време на инцидента. На място екипи на пожарната се опитват да отместят руините, за да освободят затрупаната кола. Има много срутени сгради, както се вижда от клиповете в мрежата.
За България
Премиерът Борисов инспектира пътя до Рилския манастир
Премиерът Бойко Борисов инспектира изграждането на подпорната стена по пътя за Рилския манастир. Това става ясно от видео в профила му във Facebook.
С него е заместник-министърът на регионалното развитие и благоустройството Николай Нанков и кметът на град Рила Георги Кабзималски.
„Парите са при вас, вършете работа. Искам тук да е като картичка, като дойдат хората да се поклонят да няма нито едно нещо недоизкусурено“, обърна се премиерът към кмета.
Ето какво написа в поста си Борисов:
„Приключи укрепването на срутището на пътя за Рилския манастир. В 250-метровия участък е изградена укрепителна стоманобетонна стена с дължина от 150 м и височина 4,1 м, която поема натоварването на срутищното тяло, като то е подсилено с микропилоти и анкери. Благодаря на строителите, които работиха много мобилизирано, за да може укрепителните дейности да приключат преди Коледа. Важно е хората да могат да пътуват спокойно и удобно до Рилския манастир и природните забележителности в околността“.
За България
Чиновници без бонуси за ЧНГ, но пък съдии, прокурори – с по 3 на калпак
Пандемията изяде и коледните бонуси на чиновниците. В по-голямата част от министерствата и другите държавни ведомства служителите няма да получат традиционните надбавки за коледните и новогодишните празници, показва проверка на „Монитор“.
В други пък твърдят, че от години са се отказали от тях, но…
От години за Рождество не се получава нищо, заявиха от транспортното министерство. В „Холдинг БДЖ“ ЕАД и дъщерните дружества за пътнически и товарни превози няма практика за предоставяне на коледни бонуси. Освен това от ведомството добавят, че в структурата на холдинга и дружествата „БДЖ – Пътнически превози“ ЕООД и „БДЖ – Товарни превози“ ЕООД не е приложимо изплащането на ДМС и няма практика за начисляване на бонуси към основните трудови възнаграждения.
От Национална компания „Железопътна инфраструктура“ (НКЖИ) изрично добавиха, че нямали практика да изплащат коледни бонуси и тази година няма да е по-различна.
От друго транспортно ведомство – Ръководство „Въздушно движение“ (РВД), че също не очакват в последните дни от изтичащата 2020-а да получат допълнителни пари над заплатата си за Коледа. От пресцентъра на фирмата уточниха, че причината е в пандемията, довела до силно намаляване на въздушния трафик над България от началото на годината. Така приходите на дружеството са паднали много, а то за разлика от други държавни ведомства е на самоиздръжка.
Изплащане на коледни бонуси както в Министерството на енергетиката (МЕ), така и в Агенцията за устойчиво енергийно развитие (второстепенен разпоредител с бюджет към МЕ) не се предвижда. От ведомството припомнят, че съгласно нормативните разпоредби от Закона за държавния служител и Вътрешните правила за работната заплата в МЕ – допълнителни възнаграждения за постигнати резултати може да се изплащат четири пъти годишно – през април, юли и октомври за текущата година и през януари за предходната година. Тези възнаграждения се определят в зависимост от постигнати резултати и поставените индивидуални оценки на дирекциите и на служителите.
От земеделското министерство информират, че не е налична нормативна възможност за изплащането на коледни бонуси, но допълнителни възнаграждения са получили част от служителите от МЗХГ за изпълнение и/или управление на проекти и програми. Конкретният размер се определя съобразно правилата на съответните програми и/или проекти и е в рамките на средствата на управление по тях. Заложени са критерии за оценка, времева ангажираност, бюджет и други, на базата на които се определя индивидуалният размер за всяко едно лице, получаващо допълнително възнаграждение.
От Агенцията по храните също отговорят, че в нормативната уредба липсва основание, на база на което служителите в БАБХ да получават бонуси. През 2020 г. в системата на Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) не са изплащани суми за допълнително материално стимулиране (ДМС) на служителите. На този етап такива не са предвидени да се изплащат и през първото тримесечие на 2021 година.
Служителите в Министерството на икономиката също остават без коледни бонуси, съобщиха оттам. В ДАМТН, която е част от това ведомство, положението е подобно, като там през годината се вземали минимални суми за ДМС, съобщиха неофициално от метрологичната агенция.
Работещите в МОСВ, както и в туристическото министерство също няма да имат коледни бонуси. От туризма пък добавиха неофициално, че допълнителни пари над заплатата през 2020 година не са изплащани, защото сумите, предвидени за целта, били насочени за борба с пандемията от коронавируса.
До 3 заплати за Рождество ще бъдат раздадени обаче от Темида
В средата на ноември Пленумът на Висшия съдебен съвет реши и тази година да даде коледни премии на съдии, прокурори, следователи и служители, съобщават за „Монитор“ от ведомството. За целта ще са необходими общо 20 257 058 лева, като всеки магистрат ще получи по до една заплата и половина плюс ранг, а за специализираните магистрати до три заплати.
Всеки административен ръководител самостоятелно ще решава какъв размер на допълнителното възнаграждение да получава всеки магистрат и служител. Такова възнаграждение, както и в предходни години, няма да се получава при влязла в сила присъда, с която е наложено наказание „лишаване от свобода“ за умишлено престъпление и при окончателно решение за налагане на дисциплинарно наказание.
Премия няма да има и при повдигане на обвинение за извършено умишлено престъпление от общ характер до приключване на делото; при получаване на оценка „задоволителна“ на последната атестация; при висящо дисциплинарно производство до приключването му и при подаване на оставка при образ
За България
Огромна трагедия! Потъна риболовен кораб. Много удавени моряци в
Снимка Пиксабей
Трагедия в морето отне живота на много моряци. Руският риболовен траулер „Онега“ се преобърна и потъна днес в ледените води на северното Баренцово море. Смята се, че 17 души от 19-членния му екипаж са загинали. Двама моряци са спасени, предаде Ройтерс.
Руското министерство на извънредните ситуации съобщи, че най-вероятна причина за потъването на траулера край архипелага Нова земя е било силно обледяване на корпуса.
Двама моряци са били спасени от друг риболовен съд в района, а издирването на останалата част от екипажа продължава, допълни министерството, цитирано от ТАСС.
Шансовете за оцеляване в такива условя, дори някой да е бил с непромокаем костюм, на практика са нулеви, каза за агенция Интерфакс източник, запознат със ситуацията. Той изброи буря, силни ветрове и температура на въздуха от около 30 градуса под нулата.
Кораби от руския Северен флот се насочиха към района, за да се опитат да помогнат в търсенето на оцелели, съобщи Интерфакс.
Руският Следствен комитет, който разследва тежки престъпления, каза, че се опитва да установи дали потъването е свързано с нарушенията на правилата за безопасност при мореплаване и разглежда различни хипотези.
Военен самолет беше изпратен в района, за да помогне в спасителната операция, предаде ТАСС като се позова на руското министерство на отбраната.
Спасителните кораби провеждат издирването при температури от около минус 20 градуса и четириметрови вълни, съобщи министерството на извънредните ситуации.
Служител в пристанището на Мурманск каза за ТАСС, че в арктическите води вече е бил открит един мъртъв член на екипажа. Според руската федерална агенция по риболова „Росриболовство“, предварителният анализ на ситуацията показва, че причина за потъването може да е съчетание на неблагоприятни метеорологични условя и неспазване на техниката за безопасност при работа през есенно-зимния период, предаде ТАСС. Не се изключва и навлизане на вода през амортисьор, което е довело до внезапна загуба на устойчивост на плавателния съд.
По данни на „Росрибиловство“ капитанът на кораба „Войково“, който е бил в непосредствена близост до „Онега“, е получил сигнал за бедствие в 4.08 ч. сутринта московско време. В 4.12 ч. „Онега“ изчезва от навигационните системи.
„Войково“ веднага потегля към мястото на инцидента и открива двама моряци, които са качени на борда му. Те не са били замръзнали, но са се намирали в шоково състояние, съобщи ТАСС.
Руският президент Владимир Путин поднесе съболезнования на семействата на моряците, за които се смята, че са загинали, пише БТА.
-
За България2 години agoУчени откриха, че РАКИЯТА е изключително ПОЛЕЗНА за здравето
-
За България2 години agoБългария в сълзи. Малката Никол, която четири дни след раждането си, беше изтезавана от акушерката Емилия e
-
За България2 години agoТази рецепта ми спаси живота преди 17 години: Имах тумор на черния дроб, дебелото черво и матката
-
За България2 години agoПродават апартаменти по 3000 лева, но никой не ги купува
-
За България2 години agoСлед около 15 години брак, мъжът се оплаква на приятел
-
За България2 години agoСеверин от затвора: “Oбещаха много пари, за да си призная, казаха ми, че ще ме изкарат луд и ще ме освободят, а сега искат да ме убият“
-
За България2 години agoНана Гладуиш няма да бъде забравена, защото е велик човек!
-
За България2 години agoЕдно момиченце казало на майка си
