Свържете се с нас

За България

Христос Митев – ромът, който в продължение на часове се гаврил и блудствал с майка на две деца

Published

on

Районната прокуратура в Свиленград внесе в съда обвинителен акт срещу 22-годишния ром от Любимец Христос Митев за опит за изнасилване и блудство с 44-годишна жена, майка на две деца, с която се гаврил в продължение на 2 часа!

Тежкият инцидент разтресе Любимец в края на юни 2019-а. 22-годишният ром Христос Митев със сила отвлече и над два часа се гаври с красивата Н. Насилникът обаче бързо бе разкрит от полицията и арестуван. С прокурорско разпореждане той бе оставен зад решетките за 72 часа. Прокуратурата вече му е повдигнала две обвинения – опит за изнасилване и блудство. Ужасяващата история разказа stmost.info.

И по двете законът предвижда наказание от 2 до 8 години лишаване от свобода. Пред разследващите циганинът признал вината си. Пред „Старият мост“ Христос сподели, че искрено съжалява за извършеното. „Бяхме излезли на дискотека в Любимец и доста съм се напил. Чух, че откъм басейна идва музика и помислих, че има ромско събиране. Затова тръгнах натам. Не помня кое ме е накарало да дърпам жената, която е доста по-възрастна от мен и може да ми е майка. Дори не помня лицето й. Ако бях трезвен, никога нямаше да сторя това“, разказа Митев.

Гнусното деяние, което мнозина сравниха с холивудски филм на ужасите, се разиграло на 29 юни около полунощ. Тогава 44-годишната Н., която работи в НЧ „Братолюбие 1884“ в Любимец като организатор културно-масова дейност, празнувала юбилей на свой познат край басейн „Рай“ в Любимец. Излязла на входа до колата си, когато ромът изскочил изневиделица и ожесточено я задърпал. Въпреки че се съпротивлявах, започна да ме влачи по пътя и във високите треви край Марица, разказа пред наш екип Н. Крещях с все сила, но явно никой не ме чуваше заради музиката и започналата точно в този момент заря.

След като Н. се забавила доста време, съпругът й се притеснил, че с нея нещо се е случило. Нямало как да й се обади, тъй като не взела телефона си. Започнал да разпитва присъстващите дали не са я виждали, но напразно. Тогава се обадил на спешния телефон 112 за помощ, но оттам казали, че по закон трябвало да изминат 10 часа от изчезването, за да организират полицейска акция.

Разтревоженият съпруг се качил в автомобила си и тръгнал да обикаля наоколо. „Колата мина на 2 метра от нас, но извергът беше запушил устата ми и не можех да извикам. Разбрал, че вече ме търсят, нападателят започна да ме удря и заплашва, че ще ме убие“, разказа Н. Ромът се опитал да я завлече по-навътре в тревите, високи колкото човешки бой. Тя от своя страна се постарала да се придържа колкото се може по-близо до пътя, за да има повече шанс да я открият.

В крайна сметка я спасили обувките с токчета, които събула още в началото, за да се държи по-устойчиво. Намерил ги случайно фотографът на юбилейното парти, когато си тръгвал около 01:00 ч. през нощта. Той веднага се върнал и уведомил. Тогава за всички станало ясно, че с Н. се е случило нещо лошо. Лично кметът на Любимец Анастас Анастасов се обадил в полицията и започнало мащабно издирване. В акцията се включили десетки полицаи от Любимец и Свиленград.

Като чул, че търсят жертвата му, ромът станал още по-яростен. Натискал главата й в земята, удрял я, разкъсал роклята й. Може би това, че нападателят бил много пиян, спасило жената от сексуален акт. В един момент Н. се отскубнала и успяла да извика. Като чули писъците, ченгетата тръгнали към мястото, откъдето идвали. Безпомощната жена била намерена в тревите близо до ракиения казан. Ромът пък успял да избяга. Още на следващия ден бил издирен и арестуван.

Според Н. тя е станала случайна жертва. Мисля, че е дебнал някоя жена да остане сама, за да й налети, предполага потърпевшата. „Благодарна съм, че съм жива. В един момент реших, че това ще е краят ми. Добре че похитителят нямаше оръжие. Искам да благодаря на полицаите за бързата им реакция и адекватни действия“, сподели пред „Старият мост“ малко след зверството Н.

Продължете с четенето

За България

Плъзна страшна новогодишна К-19 измама! Внимавайте!

Published

on

Според потребители на социалните мрежи у нас, доста хотели предлагат ресторантите им да се ползват за парти в новогодишната нощ. Изискването пък е само едно – ако се появят проверяващи, клиентите да заявят, че са гости на хотела.

За целта личните карти на посетителите се оставят на рецепцията на хотела, като те се получават обратно при напускане на заведението. Така, ако влязат проверяващи, хотелиерите декларират, че присъстващите са техни гости, на които все още не са оформили документите за нощувка.

От години е честа практика в местата за настаняване личните документи да се оставят на рецепцията и да се връщат на следващия ден, когато вече са оформени документите по настаняването на клиента. Че местата за настаняване вече се пълнят за Нова година става ясно и от постове в социалните мрежи, в които недоволни туристи снимат опашки от туристи пред блок маси в спа хотели у нас.

Проверка на в. „Монитор“ показа, че няма въведени специални ограничения относно това дали храната в хотелските ресторанти да се предлага а ла карт или на блок маса, но задължение на ръководството на заведението е да гарантира безопасно настаняване и сервиране на храната на гостите. Ограниченията на ресторантите в хотелите са свързани с работното време и с броя на обслужваните гости. Т. нар. зимни хотели, които разчитат на ски туристи и хора, дошли да изкарат празниците в планината и зимните курорти, са въвели специални мерки веднъж, за да отговорят на изискванията на здравното министерство, и втори път, за да вдъхнат спокойствие на потенциалните си клиенти.

Голям спа хотел в Пампорово например е намалил на 50%  легловата база и също наполовина капацитета на двата си ресторанта като едновременно с това за гостите на хотела е въведено почасово изхранване. Закуските са на блок маса, но на две смени, за да се избягват струпвания. По-ранобудните се хранят от 8 до 9, следващата група влиза в ресторанта от 9 до 10. Хост от хотела играе ролята на регулировчик, като посреща гостите и ги задържа да изчакат реда си за блок масата – задължително с маски, а след това ги допуска и до бюфета за взeмане на храна.

По време на самообслужване на блок масата гостите на хотела трябва да са задължително и с еднократни ръкавици. Ръкавиците се предлагат в ресторанта, а маски са заредени в стаите на хотела.

 

Продължете с четенето

За България

Огромна трагедия! Теле уби мъж на 42 години в Свиленград. Бутнало го е в

Published

on

Снимка Булфото

Огромна трагедия се е случила днес в село край Свиленград. Починал е мъж при нелеп инцидент.

Мъж на 42-годишна възраст от свиленградското село Щит е починал при товарене на животни. Инцидентът е станал в съседното село Пашово на 24 декември, съобщи ОД на МВР – Хасково, информира БТА.

В 11,10 часа в управлението в Свиленград е бил получен сигнал от „Спешна помощ“ в града, че от село Пашово при тях е транспортиран мъжа с линейка. Той пострадал в 8,20 часа в двор на къща, обособен като обор за животни, при товаренето им от падащ борд на товарен автомобил.

Съоръжението, на което е бил мъжът, е било избутано от телетата, намиращи се в каросерията на колата и при падането му е нанесло множество вътрешни наранявания. След транспортирането му в центъра за спешна помощ е починал. Трупът е откаран за аутопсия, образувано е досъдебно производство, допълват от полицията.

Продължете с четенето

За България

С ковид починаха преподавателка в Икономическия университет във Варна и съпруга й

Published

on

Снимка Икономически университет Варна

Поредна семейна трагедия във Варна.

Почина рреподавателка от Икономическия университет във Варна и съпруга ѝ, става ясно от публикация във Facebook на ректора на висшето учебно заведение проф. Евгени Станимиров. Имали са Ковид.

„За съжаление нашият дългогодишен колега от катедра “Обща икономическа теория” – проф. д-р ик.н. Ивона Якимова ни напусна! Covid-19 отне едновременно два живота – нейния и на съпруга ѝ! Проф. Якимова беше безкомпромисен професионалист, обичаше студентите и “гореше” в работата! Беше човек, на който можеше да се разчита!“, пише ректорът на ИУ – Варна и изразява своите съболезнования към близките.

Продължете с четенето

За България

Извънредно! Още по-силно земетресение удари Хърватия. 6,4 по Рихтер. Има жертви

Published

on

снимка Пиксабей, илюстрация

Силно земетресение разлюля Хърватия, а по-късно са регистрирани и вторични трусове, съобщи бТВ.

Магнитутът на труса е бил 6,4 по Рихтер, показват данни на Европейско-средиземноморският сеизмологичен център. Регистрирани са и два вторични труса с магнитуд 3 и 3,4 по Рихтер.

Местни медии показват разрушения в този малък град и съобщават за едно загинало дете. Трусът е бил усетен в Сараево и Белград.

Епицентърът е бил на 46 км югоизточно от столицата Загреб и на 9 километра от град Сисак на дълбочина от 10 км. Изплашени граждани са излезли по улиците на Загреб след труса, съобщава „Ройтерс“. Все още няма информация за пострадали и щети. По първоначална информация има нанесени сериозни материални щети. Срутени са покриви, фасади на сгради. Съобщава се дори за срутени сгради, предават от “Асошиейтед прес”. Местната телевизия N1 съобщава, че покрив се е срутил върху автомобил в град Петриня. Според информацията до момента в превозното средство е имало мъж по време на инцидента. На място екипи на пожарната се опитват да отместят руините, за да освободят затрупаната кола. Има много срутени сгради, както се вижда от клиповете в мрежата.

Продължете с четенето
Реклама

България

Интересни