За България
Най-дългият плаж у нас – див, красив, но и опасен
Най-дългият плаж у нас е сравнително малко познат и слабо посещаван, на фона на големите и шумни курорти като Слънчев бряг, Златни пясъци и т.н. А това е напълно незаслужено, тъй като той има най-дългата и най-широката плажна ивица по родното Черноморие. Тя се простира от Камчия на север до Шкорпиловци на юг.
Плажът се намира на 45 км от Варна и е с дължина 13 км и на места е широк 100 м, което го прави най-дългия и просторен, непрекъснат плаж в България.

Плаж Шкорпиловци е разположен в близост до едноименното село и е най-южната част от дългата пясъчна ивица, започваща от къмпингите „Рай“ и „Романтика“ край курорт Камчия в северната си част и свършваща при Черни нос на юг. Има 230-метрова естакада и разрушен мост под водата за любителите на гмуркането.

Тази уникална пясъчна ивица е любимо място на поколения къмпингуващи. Близостта ѝ до Варна я прави чудесно място за отмора за туристите. За разлика от много други места по морето, това е един изключително екологично чист район.
Въпреки че мястото е диво, има и своите удобства – заведения, ресторанти и места за настаняване на различни цени. На по-младите може и да им е малко скучно, но пък ако целта ви е да намерите спокойствие и да се отпуснете напълно край морето – ще ви хареса.
Базата на кънпинг „Романтика“ е доста стара. За сметка на това е разположен на място с уникални красива природа. На територията на къмпинга има заведения за хранене, магазини.

Крайбрежната ивица е широка и чиста. Има място за много туристи. В близост до този плаж има и нудистки плаж. Водата в целия район е чиста със ситен пясък. Туристите трябва да внимават като влизат във водата. Мястото е неохраняемо, а често има подводни ями.
Това е мястото, където река Камчия среща морето и се влива в него. Тук плуването е доста опасно, защото реката образува подводни течения и ями. Плажуващите трябва да са внимателни, защото красивата гледка крие опасности. Посетителите на плажа могат да се повозят с лодка по реката и да се насладят на красивата растителност в региона.
В близост има и луксозен петзвезден СПА хотел с директен достъп до морето.

Плажът до резерват „Камчия“ е много посещават от руснаци.
Най-южната част от плажа – Шкорпиловци, се рекламира като място, подходящо за туристи, които харесват непретенциозна атмосфера и, които не могат да отделят голям бюджет за лятната си ваканция. Тук също има място за каравани и кемпери.

За България
Огромна трагедия! Теле уби мъж на 42 години в Свиленград. Бутнало го е в
Снимка Булфото
Огромна трагедия се е случила днес в село край Свиленград. Починал е мъж при нелеп инцидент.
Мъж на 42-годишна възраст от свиленградското село Щит е починал при товарене на животни. Инцидентът е станал в съседното село Пашово на 24 декември, съобщи ОД на МВР – Хасково, информира БТА.
В 11,10 часа в управлението в Свиленград е бил получен сигнал от „Спешна помощ“ в града, че от село Пашово при тях е транспортиран мъжа с линейка. Той пострадал в 8,20 часа в двор на къща, обособен като обор за животни, при товаренето им от падащ борд на товарен автомобил.
Съоръжението, на което е бил мъжът, е било избутано от телетата, намиращи се в каросерията на колата и при падането му е нанесло множество вътрешни наранявания. След транспортирането му в центъра за спешна помощ е починал. Трупът е откаран за аутопсия, образувано е досъдебно производство, допълват от полицията.
За България
С ковид починаха преподавателка в Икономическия университет във Варна и съпруга й
Снимка Икономически университет Варна
Поредна семейна трагедия във Варна.
Почина рреподавателка от Икономическия университет във Варна и съпруга ѝ, става ясно от публикация във Facebook на ректора на висшето учебно заведение проф. Евгени Станимиров. Имали са Ковид.
„За съжаление нашият дългогодишен колега от катедра “Обща икономическа теория” – проф. д-р ик.н. Ивона Якимова ни напусна! Covid-19 отне едновременно два живота – нейния и на съпруга ѝ! Проф. Якимова беше безкомпромисен професионалист, обичаше студентите и “гореше” в работата! Беше човек, на който можеше да се разчита!“, пише ректорът на ИУ – Варна и изразява своите съболезнования към близките.
За България
Извънредно! Още по-силно земетресение удари Хърватия. 6,4 по Рихтер. Има жертви
снимка Пиксабей, илюстрация
Силно земетресение разлюля Хърватия, а по-късно са регистрирани и вторични трусове, съобщи бТВ.
Магнитутът на труса е бил 6,4 по Рихтер, показват данни на Европейско-средиземноморският сеизмологичен център. Регистрирани са и два вторични труса с магнитуд 3 и 3,4 по Рихтер.
Местни медии показват разрушения в този малък град и съобщават за едно загинало дете. Трусът е бил усетен в Сараево и Белград.
Епицентърът е бил на 46 км югоизточно от столицата Загреб и на 9 километра от град Сисак на дълбочина от 10 км. Изплашени граждани са излезли по улиците на Загреб след труса, съобщава „Ройтерс“. Все още няма информация за пострадали и щети. По първоначална информация има нанесени сериозни материални щети. Срутени са покриви, фасади на сгради. Съобщава се дори за срутени сгради, предават от “Асошиейтед прес”. Местната телевизия N1 съобщава, че покрив се е срутил върху автомобил в град Петриня. Според информацията до момента в превозното средство е имало мъж по време на инцидента. На място екипи на пожарната се опитват да отместят руините, за да освободят затрупаната кола. Има много срутени сгради, както се вижда от клиповете в мрежата.
За България
Премиерът Борисов инспектира пътя до Рилския манастир
Премиерът Бойко Борисов инспектира изграждането на подпорната стена по пътя за Рилския манастир. Това става ясно от видео в профила му във Facebook.
С него е заместник-министърът на регионалното развитие и благоустройството Николай Нанков и кметът на град Рила Георги Кабзималски.
„Парите са при вас, вършете работа. Искам тук да е като картичка, като дойдат хората да се поклонят да няма нито едно нещо недоизкусурено“, обърна се премиерът към кмета.
Ето какво написа в поста си Борисов:
„Приключи укрепването на срутището на пътя за Рилския манастир. В 250-метровия участък е изградена укрепителна стоманобетонна стена с дължина от 150 м и височина 4,1 м, която поема натоварването на срутищното тяло, като то е подсилено с микропилоти и анкери. Благодаря на строителите, които работиха много мобилизирано, за да може укрепителните дейности да приключат преди Коледа. Важно е хората да могат да пътуват спокойно и удобно до Рилския манастир и природните забележителности в околността“.
-
За България2 години agoУчени откриха, че РАКИЯТА е изключително ПОЛЕЗНА за здравето
-
За България2 години agoБългария в сълзи. Малката Никол, която четири дни след раждането си, беше изтезавана от акушерката Емилия e
-
За България2 години agoТази рецепта ми спаси живота преди 17 години: Имах тумор на черния дроб, дебелото черво и матката
-
За България2 години agoПродават апартаменти по 3000 лева, но никой не ги купува
-
За България2 години agoСлед около 15 години брак, мъжът се оплаква на приятел
-
За България2 години agoСеверин от затвора: “Oбещаха много пари, за да си призная, казаха ми, че ще ме изкарат луд и ще ме освободят, а сега искат да ме убият“
-
За България2 години agoНана Гладуиш няма да бъде забравена, защото е велик човек!
-
За България2 години agoЕдно момиченце казало на майка си
