За България
В Гърция арестуваха всички митнически служители на граничен пункт
В Гърция арестуваха всички служители на митнически контрол на граничен пункт с Албания. Обвинени са в корупция и изнудване. Отделът за борба с организираната престъпност разследва случая.
Всички служители на митницата „Мавромати“ с Албания са арестувани. Специализираната полиция е следила няколко месеца с камери и звукови записи случващото се на граничния пункт.
Властите са имали сигнал от преминаващи границата шофьори на товарни камиони, че ги изнудват за големи суми, за да ги допуснат да преминат границата.
След заплащане на поисканите пари товарните камиони не се проверяват, независимо какво превозват. По време на разследването има записани много случаи и на преминаващи пътници, които са принуждавани да плащат, за да преминат граничния пункт, въпреки изрядните транспортни документи.
Видеодокументи показват, че цялата смяна е събирала парите от рекет на пътниците в картонена кутия в офиса на началника на митницата. Той е арестуван и е обвинен в организиране на престъпна трупа. В понеделник арестуваните митничари ще отговарят пред прокуратурата.
-
За България2 седмици agoДвойка загуби живота си тази сутрин при тежка катастрофа – „Тя беше дъщеря на пр
-
За България2 седмици agoИЗВЪНРЕДНО! Румен Радев с Нечувани Думи за Пенсионерите
-
За България7 дни agoВижте какво се случи на парада в Москва ВИДЕО
-
За България2 седмици agoСилно препоръчвам на всеки, ако тегли пари от банкомат да види това
-
За България2 дни agoЛили Иванова с тежки думи за Дара
-
За България5 дни agoГрадушка колкото боб удари български град
-
За България6 дни agoЗадържаха бизнесмен и атрактивна блондинка при акция в Бургас
-
За България1 седмица agoИздирването на изчезналата Кремена приключи – тя беше открита в… Вижте още
