За България
В Монтана е арестуван собственик на магазин,след като най-продаваната му пастърма е направена от човешко месо
72-годишният Шеп Арнолд е арестуван за продажба на суха пастърма от човешко месо в собствения си магазин „Изкушенията на Шеп“. Е, не всички изкушения са били добри!

Арнолд управлява магазина си през последните 35 години и с течение на времето специалитетът му „Пастърмата на ШЕП“,се превърнала в най-вкусният и търсен продукт в целият щат Монтана.Всеки, които имал възможност да посети магазинчето в град Бют,си тръгвал от там с парче от Пастърмата на Шеп.
Случило се така, че изпълнителен директор от Jack Link’s Beef Jerky отседнал в Бют за семейно събитие. Той реши да закупи така хвалената пастърма,за да разбере каква от подправките от тайната рецепта прави толкова специално,сухото месо.
Когато изпълнителният директор се върнал на работа в Jack Link’s Beef Jerky, той дал част от месото в лабораторията в неговата фабрика, да проведат тестове с надеждата да дешифрират какви съставки Арнолд използва за неговият деликатес. Това, което открили било потресаващо!Месото не било от крава, а от ЧОВЕК! Потресени изпратили тестове и в независима лаборатория, за да се проверят резултатите от Jack Links. Отново пробите доказват човешко месо.
Местните власти арестуват Арнолд по обвинение, че е използвал човешко месо за неговият деликатес, който той продавал на обществеността и дори на потресените полицаи,които го арестуват.
Шеп прави непълни самопризнания.
Оказва се,че веднъж годишно през лятото, Шеп наема нов помощник за магазина си.
„Лятото е натоварено време и трябва да използвам допълнителната помощ за няколко месеца“, каза Арнолд.
Това, което той спестява на полицията, а чак по-късно било установено от властите, че 6 от тези мъже са обявени за изчезнали в най-различни щати в Америка
Не е нужно много на властите в Бут да съберат 2 и 2 за да заключат Шеп Арнолд под арест за производство и продажба на човешкото месо.В момента властите търсят начини и се надяват да свържат изчезналите мъже чрез ДНК, извлечена от „Пастърмата на Шеп“, с известни проби от изчезналите мъже.
Източник-zona666.com
За България
Огромна трагедия! Теле уби мъж на 42 години в Свиленград. Бутнало го е в
Снимка Булфото
Огромна трагедия се е случила днес в село край Свиленград. Починал е мъж при нелеп инцидент.
Мъж на 42-годишна възраст от свиленградското село Щит е починал при товарене на животни. Инцидентът е станал в съседното село Пашово на 24 декември, съобщи ОД на МВР – Хасково, информира БТА.
В 11,10 часа в управлението в Свиленград е бил получен сигнал от „Спешна помощ“ в града, че от село Пашово при тях е транспортиран мъжа с линейка. Той пострадал в 8,20 часа в двор на къща, обособен като обор за животни, при товаренето им от падащ борд на товарен автомобил.
Съоръжението, на което е бил мъжът, е било избутано от телетата, намиращи се в каросерията на колата и при падането му е нанесло множество вътрешни наранявания. След транспортирането му в центъра за спешна помощ е починал. Трупът е откаран за аутопсия, образувано е досъдебно производство, допълват от полицията.
За България
С ковид починаха преподавателка в Икономическия университет във Варна и съпруга й
Снимка Икономически университет Варна
Поредна семейна трагедия във Варна.
Почина рреподавателка от Икономическия университет във Варна и съпруга ѝ, става ясно от публикация във Facebook на ректора на висшето учебно заведение проф. Евгени Станимиров. Имали са Ковид.
„За съжаление нашият дългогодишен колега от катедра “Обща икономическа теория” – проф. д-р ик.н. Ивона Якимова ни напусна! Covid-19 отне едновременно два живота – нейния и на съпруга ѝ! Проф. Якимова беше безкомпромисен професионалист, обичаше студентите и “гореше” в работата! Беше човек, на който можеше да се разчита!“, пише ректорът на ИУ – Варна и изразява своите съболезнования към близките.
За България
Извънредно! Още по-силно земетресение удари Хърватия. 6,4 по Рихтер. Има жертви
снимка Пиксабей, илюстрация
Силно земетресение разлюля Хърватия, а по-късно са регистрирани и вторични трусове, съобщи бТВ.
Магнитутът на труса е бил 6,4 по Рихтер, показват данни на Европейско-средиземноморският сеизмологичен център. Регистрирани са и два вторични труса с магнитуд 3 и 3,4 по Рихтер.
Местни медии показват разрушения в този малък град и съобщават за едно загинало дете. Трусът е бил усетен в Сараево и Белград.
Епицентърът е бил на 46 км югоизточно от столицата Загреб и на 9 километра от град Сисак на дълбочина от 10 км. Изплашени граждани са излезли по улиците на Загреб след труса, съобщава „Ройтерс“. Все още няма информация за пострадали и щети. По първоначална информация има нанесени сериозни материални щети. Срутени са покриви, фасади на сгради. Съобщава се дори за срутени сгради, предават от “Асошиейтед прес”. Местната телевизия N1 съобщава, че покрив се е срутил върху автомобил в град Петриня. Според информацията до момента в превозното средство е имало мъж по време на инцидента. На място екипи на пожарната се опитват да отместят руините, за да освободят затрупаната кола. Има много срутени сгради, както се вижда от клиповете в мрежата.
За България
Премиерът Борисов инспектира пътя до Рилския манастир
Премиерът Бойко Борисов инспектира изграждането на подпорната стена по пътя за Рилския манастир. Това става ясно от видео в профила му във Facebook.
С него е заместник-министърът на регионалното развитие и благоустройството Николай Нанков и кметът на град Рила Георги Кабзималски.
„Парите са при вас, вършете работа. Искам тук да е като картичка, като дойдат хората да се поклонят да няма нито едно нещо недоизкусурено“, обърна се премиерът към кмета.
Ето какво написа в поста си Борисов:
„Приключи укрепването на срутището на пътя за Рилския манастир. В 250-метровия участък е изградена укрепителна стоманобетонна стена с дължина от 150 м и височина 4,1 м, която поема натоварването на срутищното тяло, като то е подсилено с микропилоти и анкери. Благодаря на строителите, които работиха много мобилизирано, за да може укрепителните дейности да приключат преди Коледа. Важно е хората да могат да пътуват спокойно и удобно до Рилския манастир и природните забележителности в околността“.
-
За България2 години agoУчени откриха, че РАКИЯТА е изключително ПОЛЕЗНА за здравето
-
За България2 години agoБългария в сълзи. Малката Никол, която четири дни след раждането си, беше изтезавана от акушерката Емилия e
-
За България2 години agoТази рецепта ми спаси живота преди 17 години: Имах тумор на черния дроб, дебелото черво и матката
-
За България2 години agoПродават апартаменти по 3000 лева, но никой не ги купува
-
За България2 години agoСлед около 15 години брак, мъжът се оплаква на приятел
-
За България2 години agoСеверин от затвора: “Oбещаха много пари, за да си призная, казаха ми, че ще ме изкарат луд и ще ме освободят, а сега искат да ме убият“
-
За България2 години agoНана Гладуиш няма да бъде забравена, защото е велик човек!
-
За България2 години agoЕдно момиченце казало на майка си
