Свържете се с нас

За България

Скръбна вест! 19-годишната Криси е втората жертва на страшната катастрофа с наш футболист

Published

on

19-годишно момиче от Кюстендил загина при тежък пътен инцидент, случил се на 1 септември. Криси Ст. издъхнала от травмите си. Девойката завършила гимназия „Йордан Захариев“ в Кюстендил и след бала си заминала на гурбет в Германия. Черната новина потресе всичките ѝ близки. Мнозина са в шок, разказват нейни познати. В социалната мрежа заваляха трогателни послания, а нейните кръстници написаха покъртителни думи, пише блиц.

„02.09.2019 г. Черен ден.

Това е последната снимка на моята кръщелница Криси. Това прекрасно дете остана завинаги на 19. Няма я вече.

Снощи 01.09.2019г. загина при катастрофа в Германия. Нямам думи с които да изкажа болката си. Мило дете, мила моя Криси, никога повече няма да чуем твоя глас и смях, няма да видим усмивката ти. Отиде си по един нелеп начин, а какви мечти имаше. Та ти затова замина за Германия, да спечелиш парички, за да се сбъднат мечтите ти. Защото нашата държава не ви предоставя възможност да се развивате. Прогони вас, младите. И ето, сега един млад човек няма да се върне никога т.с ще се върне, но в ковчег.

Там където си вече дано да няма страдания. Ти винаги ще бъдеш в сърцата ни. Болката ми е голяма, все още не мога да приема, че теб те няма. Та ти ми беше като дъщеря след батко ти. Та нали се врекох в Бог, когато те кръщавах, да бъде винаги до теб.

Но уви, Бог реши да те вземе при него само на 19 г. Няма по голяма мъка от тази. Мило дете, почивай в мир и спи спокойно вечния си сън. Ние винаги ще те помним. -Кумовете ти. Обичаме те“, написа Светлана Христова. Тленните останки на Криси трябва да бъдат транспортирани в Кюстендил в следващите дни.

Семейството има нужда от пари, за да направи това. Отворена е сметка, на която се събират средства, за да може Криси да бъде погребана в родния си град.

IBAN: DE81280501000093011021 Катастрофата е станала в село Неерстед, област Олденбург в неделя вечерта. Лек автомобил с четири души е излязъл от пътя и се е забил в дървета, съобщават немски медии.

От 3 дни Денис е бил в Германия на гости на родителите си, които работят там. С него са пътували по-големият му брат и тяхна приятелка. Тримата се возили във врачански „Фолксваген Пасат“, шофиран от Теодоси Тодоров-Толи от село Нефела. 18-годишният водач тази година е бил абитуриент и имал книжка от 2 месеца. Две линейки и две пожарни пристигнали на мястото на катастрофата, където заварили четирима души да лежат в тревата край колата. Въпреки бързата им намеса на място починали 20-годишният Денис и момичето, а останалите мъже били транспортирани в тежко състояние в болница. Вчера е извършена операция на брата на загиналия футболист, а утре предстои такава и за шофьора, който по неофициални данни е с 5 счупени прешлена.

Продължете с четенето

За България

Голяма трагедия преди час и нещо! Моторист на 33 години е загинал. Пълно е с полиция в

Published

on

снимка Булфото

Неправоспособен 33-годишен моторист загина край село Припек, предаде burgas24.bg. Пътният инцидент станал около 13,32 ч. в района на черен път край селото.

Водачът загубил контрол над мотора и се ударил в крайпътно дърво.

Мъжът загинал на място.

Полицията е на мястото на инцидента и извършва оглед.

Продължете с четенето

За България

Вече е ясно! Съпругът на починалата жена от Разлог я е убил!

Published

on

Ясна е причината за внезапната смърт на 41-годишна жена от Разлог, която вдигна накрак полицията преди дни. Първоначалната информация беше за убийство след семеен скандал, предизвикан от ревност, поради което ромската махала беше блокирана от полиция и жандармерия почти цяла нощ.

По-късно обаче версията за убийство беше почти изключена, защото се разбра, че жената често си гълтала езика, и разследващите предположиха, че е получила инфаркт, което е довело да фаталния край. Но… все пак се оказа убийство! Мъж от ромската махала в Разлог е арестуван за убийството на жена си, съобщиха от полицията.

43-годишният е привлечен като обвиняем за причинена смърт по непредпазливост чрез нанасяне на удар с твърд предмет в задната част на главата. Мъжът и жената често се карали, а той злоупотребявал с алкохол и я пребивал. И във фаталната вечер отново между тях избухнал скандал от ревност. Съпругът грабнал чаша и я хвърлил по нея, като я уцелил в тила. Жената се свлякла на земята и издъхнала.

Продължете с четенето

За България

Жена след К-19 вече има аромат, но… на развалено!

Published

on

Майка на две деца разказа за преживяванията си след преболедуване на коронавируса. 44-годишната Сара споделя, че заради ковид, губи обоняние и вкус, а любимите ѝ храни вече не са същите.

Почти всичко, което хапне има вкус и аромат на развалено. Вече преборила вируса, жената установява, че вкуса и обонянието ѝ са трайно увредени. Дори описва как кафето мирише на изгорели газове от автомобил или пушек от цигара, пастата за зъби има вкус на петрол, а шоколадът е просто отвратителен.

„Чесънът и кромидът миришеха ужасно, дори не мога да опиша, и понеже те присъстват в повечето ястия, които правя, готвенето се оказа огромно предизвикателство. Ако отида на гости в дома на приятели и те са готвили, ми миришеше на микс от мокро куче и гранясала вода“, споделя жената.

Медицинското наименование на симптома на Сара е „паросмия“, като лекарите обясняват, че и други хора са загубили вкус и обоняние заради вируса, тъй като той уврежда рецепторите и клетките в носа. Когато рецепторите са увредени или се лекуват неправилно, това може да доведе именно до паросмия.

Сара не усещала нищо в продължение на няколко седмици, а когато вкусът и мирисът ѝ се върнали, всичко било различно. Тя дори отслабнала с няколко килограма, защото не се хранила.

„Усещам миризмата на сладкото много силно, дори когато за други е недоловима. Потта по дрехите си усещам като гнило зеле, а когато усещаш миризмата си непрестанно е много параноясващо“, казва още тя.

Сара решава да опише симптомите си в група в социалната мрежа и с учудване установява, че в нея членуват близо 4000 души със същия проблем.

„Толкова много поводи ни свързват с храната, от празници, рождени дни до ходене на ресторант, затова сега донякъде се радвам, че ограниченията не ни позваляват всичко това“, споделя Сара.

 

Превод: Glas.bg

Продължете с четенето

За България

Плъзна страшна новогодишна К-19 измама! Внимавайте!

Published

on

Според потребители на социалните мрежи у нас, доста хотели предлагат ресторантите им да се ползват за парти в новогодишната нощ. Изискването пък е само едно – ако се появят проверяващи, клиентите да заявят, че са гости на хотела.

За целта личните карти на посетителите се оставят на рецепцията на хотела, като те се получават обратно при напускане на заведението. Така, ако влязат проверяващи, хотелиерите декларират, че присъстващите са техни гости, на които все още не са оформили документите за нощувка.

От години е честа практика в местата за настаняване личните документи да се оставят на рецепцията и да се връщат на следващия ден, когато вече са оформени документите по настаняването на клиента. Че местата за настаняване вече се пълнят за Нова година става ясно и от постове в социалните мрежи, в които недоволни туристи снимат опашки от туристи пред блок маси в спа хотели у нас.

Проверка на в. „Монитор“ показа, че няма въведени специални ограничения относно това дали храната в хотелските ресторанти да се предлага а ла карт или на блок маса, но задължение на ръководството на заведението е да гарантира безопасно настаняване и сервиране на храната на гостите. Ограниченията на ресторантите в хотелите са свързани с работното време и с броя на обслужваните гости. Т. нар. зимни хотели, които разчитат на ски туристи и хора, дошли да изкарат празниците в планината и зимните курорти, са въвели специални мерки веднъж, за да отговорят на изискванията на здравното министерство, и втори път, за да вдъхнат спокойствие на потенциалните си клиенти.

Голям спа хотел в Пампорово например е намалил на 50%  легловата база и също наполовина капацитета на двата си ресторанта като едновременно с това за гостите на хотела е въведено почасово изхранване. Закуските са на блок маса, но на две смени, за да се избягват струпвания. По-ранобудните се хранят от 8 до 9, следващата група влиза в ресторанта от 9 до 10. Хост от хотела играе ролята на регулировчик, като посреща гостите и ги задържа да изчакат реда си за блок масата – задължително с маски, а след това ги допуска и до бюфета за взeмане на храна.

По време на самообслужване на блок масата гостите на хотела трябва да са задължително и с еднократни ръкавици. Ръкавиците се предлагат в ресторанта, а маски са заредени в стаите на хотела.

 

Продължете с четенето
Реклама

България

Интересни