Свържете се с нас

За България

Стотици се “видяха“ в Бай Ганьо от Гърция, оправдано ли е поведението на нашенката на плажа в Керамоти

Published

on

Десетки осъдиха поведението на дамата, с която ви запознахме преди дни. Жената и компания предизвикаха фурор в социалните мрежи с поведението си на плажа в гръцкото градче Керамоти. Стотици пък видяха себе си в нея и остро разкритикуваха както авторката на текста, така и възмущаващите се. В коментарите се забеляза една плашеща тенденция – хората не вникват в смисъла на текста или четат през редовете, пише trafficnews.bg. Целта на коментара не бе да се оплюе жената. Дори не се споменава името й, годините и населеното място, от където е.

Това бе само пример за просташко отношение. Тук не става дума за ядене и пиене, тук се касае за поведение. Акцентира се върху псуването и липсата на култура. Вестникът, доматът и саламът са само фон на цялата простотия, която се бе изляла на плажа.

След нашия материал коментарите не закъсняха и заваляха един сред друг. От жлъчни изрази по отношение на героинята ни до защита и закани за мъст. Публикуваме ги без редакторска намеса: „2 евро фрапе, ми кой ги е карал да ходят на Гърция, защо не си седят в България на по-евтино, ама тук само за шезлонгите ще платят 50 лв”; Хора се сравниха с  дамата, описвайки я като средностатистическия българин. Отново е срамно… средностатистическия българин псува домакинът си, псува хората които му доставят комфорт и не се съобразяват нито с децата, нито с другите почиващи. Тук е тъжното на историята-интелигентни хора, дори и журналисти смятат, че това е нормално поведение. „Боже Господи какво ви интересува какво ядът хората??? Първо се научете да гледате себе си,тогава обсъждайте другите”;

„ Няма нищо лошо в това да си хапва на плажа , само си търсите работа на фейса за коментар , оставете хората да си живеят както им харесва, нали не го краде”; „По добре доматките и чесъна да се хапват от колкото застоялата и скъпа храна”; „Защо да е срамно да си донесеш храна от вкъщи и да си я хапнеш на плажа?”  „Аз пък не виждам нищо лошо в това, че някой си е донесъл ядене… Не всички имат пари да ядат по заведения”. Българи като в поговорката „гузен негонен бяга” веднага прехвърлиха топката на чужденците у нас. Дали така се успокояват или просто така им отърва, коментаторите обвиниха англичаните и другите туристи за дереджето ни. „Ама то пък защото чужденците когато дойдат в България, изобщо не се излагат, ама изобщо. По цели нощи пият и се друсат. Лигавят се. Правят поразии и мизерии. Бият дори персонала в хотелите вече. Какво се възмущавате толкова.”; „НА СЪНИ БИЙЧ всички руснаци така изглеждат на плажа и хрупат от торбите”; „Стига с родните комплекси, че ние сме най- най. Има много по-прости хора от всички нации, вижте британската измет по нашето море”, „И какво е нередното тука!!! Жената си яде на плажа . И какво като е в Гърция ??? Значи това е възмущение ???? А защо англичаните като идват на плаж в България и се наливат с алкохол , не се срамуват от това !!! Пияни повръщат къде и падне .

А да те са англичани и имат пари , и на тях всичко и е позволено”. „Проблема е балканския манталитет или може би комунистически защото съм виждала и рускини с плодовете и сандвичите в салфетки от блок масата на ол инклузив хотела…” Благодарим и на всички хора, които четат и вникват в смисъла на текста. Малцина се оказват тези, които наистина са разбрали какво искаме да кажем с този материал.

„Гледам много коментари защитават ганьовщината,ама хора спрете се бе….Не е проблема какво и как се яде,а отношението,било му 2 евро фрапето,що на Слънчака от заведението на пясъка колко е???

Нима бирата не е 5 лв,при положение,че 100 метра по надолу в супера е 1.20”; „Леля ти Гинка от видеото никога не е ходила в Гърция…ама да каже ,че е ходила..До човека е! И аз не бях се качвала на самолет до скоро,но не съм си носила половината хладилник,,щото скъпо”… Като си решил да ходиш ще си плащаш… Иначе вкъщи и аз си режа доматче на дъската…и си хапвам чесън…Но вкъщи. Това за ,,яденето” ,а за това ,че се събличат по плажа и псуват като каруцари.. пак ще кажа – до човека е!”; „Абе, хора, защо масово коментирате само яденето? Че то е само черешката на тортата”;  „Има доста по приемливи начини да се храниш на плажа.”  „Ганьо какво прави тогава в Гърция при “гадните византийци”?” „Изобщо не коментирам псувните за цената на фрапето и т.н. Когато ползваш маса на заведение, не е нормално да ядеш храна от вкъщи! Защо не отидете на ресторант (във който и да е град) и да си извадите от чантата доматки и вестник?

Дали е на плаж или на центъра, това е заведение/ресторант/кафене или каквото се води, внасяте ли си кафе от вкъщи като ходите в кварталното кафене ?  „Тук възмущението на авторката е от просташкото поведение с вестниците и псувните. Можеше да използва хартиена покривчица за еднократна употреба и да си нареже салама и доматките вкъщи,като ги опакова в кутии или по някакъв по-добър начин”.

Blitz.bg

Продължете с четенето

За България

Плъзна страшна новогодишна К-19 измама! Внимавайте!

Published

on

Според потребители на социалните мрежи у нас, доста хотели предлагат ресторантите им да се ползват за парти в новогодишната нощ. Изискването пък е само едно – ако се появят проверяващи, клиентите да заявят, че са гости на хотела.

За целта личните карти на посетителите се оставят на рецепцията на хотела, като те се получават обратно при напускане на заведението. Така, ако влязат проверяващи, хотелиерите декларират, че присъстващите са техни гости, на които все още не са оформили документите за нощувка.

От години е честа практика в местата за настаняване личните документи да се оставят на рецепцията и да се връщат на следващия ден, когато вече са оформени документите по настаняването на клиента. Че местата за настаняване вече се пълнят за Нова година става ясно и от постове в социалните мрежи, в които недоволни туристи снимат опашки от туристи пред блок маси в спа хотели у нас.

Проверка на в. „Монитор“ показа, че няма въведени специални ограничения относно това дали храната в хотелските ресторанти да се предлага а ла карт или на блок маса, но задължение на ръководството на заведението е да гарантира безопасно настаняване и сервиране на храната на гостите. Ограниченията на ресторантите в хотелите са свързани с работното време и с броя на обслужваните гости. Т. нар. зимни хотели, които разчитат на ски туристи и хора, дошли да изкарат празниците в планината и зимните курорти, са въвели специални мерки веднъж, за да отговорят на изискванията на здравното министерство, и втори път, за да вдъхнат спокойствие на потенциалните си клиенти.

Голям спа хотел в Пампорово например е намалил на 50%  легловата база и също наполовина капацитета на двата си ресторанта като едновременно с това за гостите на хотела е въведено почасово изхранване. Закуските са на блок маса, но на две смени, за да се избягват струпвания. По-ранобудните се хранят от 8 до 9, следващата група влиза в ресторанта от 9 до 10. Хост от хотела играе ролята на регулировчик, като посреща гостите и ги задържа да изчакат реда си за блок масата – задължително с маски, а след това ги допуска и до бюфета за взeмане на храна.

По време на самообслужване на блок масата гостите на хотела трябва да са задължително и с еднократни ръкавици. Ръкавиците се предлагат в ресторанта, а маски са заредени в стаите на хотела.

 

Продължете с четенето

За България

Огромна трагедия! Теле уби мъж на 42 години в Свиленград. Бутнало го е в

Published

on

Снимка Булфото

Огромна трагедия се е случила днес в село край Свиленград. Починал е мъж при нелеп инцидент.

Мъж на 42-годишна възраст от свиленградското село Щит е починал при товарене на животни. Инцидентът е станал в съседното село Пашово на 24 декември, съобщи ОД на МВР – Хасково, информира БТА.

В 11,10 часа в управлението в Свиленград е бил получен сигнал от „Спешна помощ“ в града, че от село Пашово при тях е транспортиран мъжа с линейка. Той пострадал в 8,20 часа в двор на къща, обособен като обор за животни, при товаренето им от падащ борд на товарен автомобил.

Съоръжението, на което е бил мъжът, е било избутано от телетата, намиращи се в каросерията на колата и при падането му е нанесло множество вътрешни наранявания. След транспортирането му в центъра за спешна помощ е починал. Трупът е откаран за аутопсия, образувано е досъдебно производство, допълват от полицията.

Продължете с четенето

За България

С ковид починаха преподавателка в Икономическия университет във Варна и съпруга й

Published

on

Снимка Икономически университет Варна

Поредна семейна трагедия във Варна.

Почина рреподавателка от Икономическия университет във Варна и съпруга ѝ, става ясно от публикация във Facebook на ректора на висшето учебно заведение проф. Евгени Станимиров. Имали са Ковид.

„За съжаление нашият дългогодишен колега от катедра “Обща икономическа теория” – проф. д-р ик.н. Ивона Якимова ни напусна! Covid-19 отне едновременно два живота – нейния и на съпруга ѝ! Проф. Якимова беше безкомпромисен професионалист, обичаше студентите и “гореше” в работата! Беше човек, на който можеше да се разчита!“, пише ректорът на ИУ – Варна и изразява своите съболезнования към близките.

Продължете с четенето

За България

Извънредно! Още по-силно земетресение удари Хърватия. 6,4 по Рихтер. Има жертви

Published

on

снимка Пиксабей, илюстрация

Силно земетресение разлюля Хърватия, а по-късно са регистрирани и вторични трусове, съобщи бТВ.

Магнитутът на труса е бил 6,4 по Рихтер, показват данни на Европейско-средиземноморският сеизмологичен център. Регистрирани са и два вторични труса с магнитуд 3 и 3,4 по Рихтер.

Местни медии показват разрушения в този малък град и съобщават за едно загинало дете. Трусът е бил усетен в Сараево и Белград.

Епицентърът е бил на 46 км югоизточно от столицата Загреб и на 9 километра от град Сисак на дълбочина от 10 км. Изплашени граждани са излезли по улиците на Загреб след труса, съобщава „Ройтерс“. Все още няма информация за пострадали и щети. По първоначална информация има нанесени сериозни материални щети. Срутени са покриви, фасади на сгради. Съобщава се дори за срутени сгради, предават от “Асошиейтед прес”. Местната телевизия N1 съобщава, че покрив се е срутил върху автомобил в град Петриня. Според информацията до момента в превозното средство е имало мъж по време на инцидента. На място екипи на пожарната се опитват да отместят руините, за да освободят затрупаната кола. Има много срутени сгради, както се вижда от клиповете в мрежата.

Продължете с четенето
Реклама

България

Интересни