За България
Бойко Борисов с остра реакция за политическите събития: ‘Жертвите сме ние, не са те!
Лидера на ГЕРБ Бойко Борисов направи остри изказвания след консултациите в президентството днес, поставяйки под въпрос искането за имунитета на Кирил Петков и текущата политическа ситуация.
„Силно правителство или нови избори“
Борисов заяви, че ако страната иска стабилно правителство, той трябва да е премиер. „Направихме големия компромис с избора на председател на парламента. Но не може партии с четири пъти по-малко избиратели да определят какво да става в държавата,“ каза той, визирайки опитите на други политически формации да изолират ГЕРБ от управление.
Реакция за искането на имунитет
Относно искането на имунитета на Кирил Петков от и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов, Борисов изрази недоумение за времето на това действие.
„Какво толкова е станало вчера, че да се иска имунитетът му? Няма повдигнати обвинения. Това ли е поводът за разследване?“
Той припомни собственото си преживяване при ареста, като подчерта, че е бил третиран с крайна жестокост: „Пикахме в кофите, завиваха ни с оповръщани одеала. И сега те са жертвите?“
За съдебната система и политическата отговорност
Борисов се въздържа от коментари за съдебната система, но подчерта, че действията срещу него и партията му са били определени като незаконни от департамента на САЩ.
„Ще продължа да правя компромиси в името на държавата, но няма да приема хората, които злоупотребиха с властта, да определят бъдещето на България,“ завърши той.
-
За България2 седмици agoДвойка загуби живота си тази сутрин при тежка катастрофа – „Тя беше дъщеря на пр
-
За България1 седмица agoИЗВЪНРЕДНО! Румен Радев с Нечувани Думи за Пенсионерите
-
За България6 дни agoВижте какво се случи на парада в Москва ВИДЕО
-
За България2 седмици agoСилно препоръчвам на всеки, ако тегли пари от банкомат да види това
-
За България4 дни agoГрадушка колкото боб удари български град
-
За България6 дни agoЗадържаха бизнесмен и атрактивна блондинка при акция в Бургас
-
За България1 седмица agoИздирването на изчезналата Кремена приключи – тя беше открита в… Вижте още
-
За Българияедин ден agoЛили Иванова с тежки думи за Дара
