Без категория
Личната драма на проф. Кантарджиев: Как загуби съпругата си, докато се бореше за собствения си живот
Проф. Тодор Кантарджиев, едно от най-авторитетните лица на българската медицина, разкри непознатата страна на своя живот – от тежката битка с хематологично заболяване до ролята си на дядо и философията за лекарското призвание.
Епидемиологът сподели лични преживявания за прехода от професионалния дълг към личните изпитания, които са го формирали като личност.
Зад публичния образ на директен и безкомпромисен експерт стои човек, преминал през изключително тежки жизнени епизоди. Професорът разкри, че е водил дълга борба с хематологично заболяване, преминавайки през десетки курсове химиотерапия.
През 2016 г. състоянието му налага трансплантация на костен мозък в чужбина – процедура, която по това време не се е извършвала в България. Пътят към възстановяването е белязан от огромна несигурност, но най-големият удар за него идва със загубата на съпругата му в най-критичния момент от лечението му, споделя той в „Преди обед“.
Днес най-голямата гордост и източник на щастие за професора е неговото семейство. Синът му успешно продължава фамилната традиция в медицината, а новата му роля на дядо му носи истинско удовлетворение далеч от болничната среда.
Кантарджиев приема житейските загуби спокойно и с вярата, че близките му остават с него, което му дава сили да гледа напред с характерното си чувство за хумор и прямота. ko4.bg
-
За България2 седмици agoДвойка загуби живота си тази сутрин при тежка катастрофа – „Тя беше дъщеря на пр
-
За България1 седмица agoИЗВЪНРЕДНО! Румен Радев с Нечувани Думи за Пенсионерите
-
За България6 дни agoВижте какво се случи на парада в Москва ВИДЕО
-
За България2 седмици agoСилно препоръчвам на всеки, ако тегли пари от банкомат да види това
-
За България4 дни agoГрадушка колкото боб удари български град
-
За България6 дни agoЗадържаха бизнесмен и атрактивна блондинка при акция в Бургас
-
За България1 седмица agoИздирването на изчезналата Кремена приключи – тя беше открита в… Вижте още
-
За Българияедин ден agoЛили Иванова с тежки думи за Дара
